ДОГЛЯД ЗА ТРОЯНДАМИ НАВЕСНІ
Розкішний розарій - мрія кожного садівника.
Мало того, що кущ повинен бути здоровим, він повинен цвісти все літо до осінніх заморозків. Трьома основними поживними речовинами троянд є азот, фосфор і калій, які забезпечують здоров’я та життєву силу троянд. Троянди можуть отримати їх з підручних мінеральних добрив і садової органіки. Кожне добриво має свої переваги та недоліки, тому найкращим вибором є їх правильна комбінація. Але спочатку давайте розберемося, як діють добрива, які інгредієнти вони містять і який вплив вони роблять на грунт і кущі троянд.
Азот, фосфор, калій - навіщо вони трояндам?
Азот - сприяє росту зеленої маси. Його надлишок стимулює ріст нових пагонів, що погіршує цвітіння: ми отримуємо міцний зелений кущ з нечіткими суцвіттями.
Фосфор - благотворно впливає на кореневу систему, сприяє дозріванню бруньок, необхідний для утворення бруньок і пишного цвітіння.
Калій - Сприяє зміцненню стебел і підготує кущі троянд до успішної зимівлі.
Що потрібно трояндам - мінеральне або органічне?
Мінеральні добрива (N, P, K в різних пропорціях) містять багато корисних мікроелементів, дуже зручні в застосуванні, а також можуть використовуватися для позакореневого підживлення шляхом позакореневого обприскування. Вони продаються не тільки в рідкому вигляді, але і в гранулах, корисні речовини в яких поступово вивільняються під впливом світла, вологи і повітря. Мінеральні добрива, однак, можуть засолювати садовий ґрунт і гальмувати розвиток коренів рослин. Їм підходить тільки вологий грунт, щоб уникнути опіку коренів. Органічні добрива не пошкоджують структуру ґрунту, але більш складні у приготуванні та застосуванні. Це органічні відходи, що гниють, компост, целюлоза (тирса та сіно), торф’яна стружка, деревна зола, пташиний послід, гнила трава тощо. Органіку використовують під час росту і розвитку шипшини, але не під час підготовки до зими.
Удобрюємо троянди навесні збалансовано:
Перше підживлення проводимо в квітні під час набрякання бруньок. У цей час троянди потребують азотних добривах. Якщо мова йде про органіку, то під кожен кущ можна внести 100 г гуано або 300 г добре перепрілого гною (компосту). Або розводимо 30 грам мінерального добрива, наприклад, аміачної селітри, в 10 літрах води.
Друге підживлення проводять у травні, в період росту нових пагонів. В органічному землеробстві використовуємо внесення гною – 3-4 л на кущ. З мінеральних добрив вибирайте комбінацію аміачної селітри (10-15 грам), калійної солі (15-20 грам) і суперфосфату (30 грам).
Третє підживлення припадає на Ліксію, в період появи квіткових бруньок. Використовуємо підживлення калієм і фосфором. З органіки – настояний на коров’яку або пташиному посліді. З мінеральних добрив: аміачна або калійна селітра (15-20 грамів на квадратний метр), суперфосфат (30-40 грамів на квадратний метр), сульфат калію (10-15 грамів на квадратний метр). У цей час кущі можна обприскати розчином хелатів магнію і заліза – цих елементів не вистачає трояндам в будь-якому саду. Обробку проводити в похмурі дні або ввечері або після заходу сонця.
Важливі правила застосування органічних добрив:
Пташиний послід розбавляють водою у співвідношенні 1:20 і залишають настоюватися не менше п’яти днів.
Коров’ячий гній розвести водою 1:10, ввести і знову розбавити водою 1:2. Вносьте органічні добрива тільки при плюсовій температурі, якщо ви впевнені, що нічних заморозків більше не буде.
При використанні органічних речовин необхідно стежити за помірним дозуванням. Високі концентрації спалять коріння, а троянди почнуть хворіти. Бажано менше, але більше.
Тепер Ви, знаєте як і навіщо підживлювати троянди!
- Основні причини поганих плодів у яблуніЯблуня є одним із найулюбленіших плодових дерев у нашому саду, але що робити, якщо вона не приносить плоди? Чому раптом дерево, в яке вкладено стільки сил і турботи, не хоче радувати нас врожаєм? Розгляньмо найпоширеніші причини цього явища.Повна версія статті
- Троянди - красиві та вишукані рослини, які можна легко виростити у своєму саду.Рози - красиві та вишукані рослини, які можна легко виростити у своєму саду. Для успішної посадки роз необхідно вибрати сонячне місце, добре покращити грунт і забезпечити регулярний полив. Важливо також підстригати рослина для стимуляції цвітіння. Слідуя цими простими порадами, ви зможете насладитися красотою роз протягом усього сезону.Повна версія статті